Laur eksperta dla preparatu ABM-1

Laur Eksperta dla preparatu ABM-1

Produkowany przez naszą firmę ABM-1, preparat biobójczy z innowacyjnymi gemini surfaktantami uzyskał „Laur Eksperta 2018/2019”. To prestiżowy certyfikat jakości, przyznawany najlepszym markom, produktom i usługom dostępnym na polskim rynku. 

 

Prowadzone przez Inter-Iodex badania i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w preparacie ABM-1 zostały docenione przez Kapitułę Konkursu „Laur Eksperta”, w skład której wchodzą naukowcy z renomowanych polskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Białostockiej. Znak Jakości przyznawany jest firmom, których produkty ukierunkowane są na generowanie wysokiej jakości dla klienta, ciągłe podnoszenie jakości oraz efektywne reagowanie na potrzeby rynku. „Laur Eksperta” przyznawany jest od 2015 roku.

Surfaktanty, czyli związki powierzchniowo-czynne, to jedna z najważniejszych grup związków chemicznych mająca kluczowe znaczenie w chemii gospodarczej, przemyśle i rolnictwie. Ich ogromne zużycie – przekraczające w skali globalnej dziesięć milionów ton rocznie – skłoniło ekspertów z firmy Inter-Iodex do rozpoczęcia badań nad nowymi substancjami powierzchniowo-czynnymi, które pozwolą ograniczyć zużycie surfaktantów przy jednoczesnym zapewnieniu właściwego efektu myjącego i biobójczego. Rezultatem badań są innowacyjne multifunkcjonalne gemini surfaktanty, które zostały wykorzystane w preparacie ABM-1.

W porównaniu z produktami opartymi na tradycyjnych, monomerycznych surfaktantach, ABM-1 wykazuje zwiększoną skuteczność biobójczą i antykorozyjną. Ponadto, nowoczesne związki powierzchniowo-czynne posiadają doskonałe właściwości emulgujące i dyspergujące, dzięki czemu pozwalają na lepsze usuwanie zanieczyszczeń. Poprawiają dynamikę procesu biobójczego i zapewniają bardzo szerokie spektrum aktywności przeciwdrobnustrojowej.

 

logo_jpg1